Finemoney
606 075 705606 075 705

Mám exekuci a potřebuji půjčku? Co dělat?

Půjčky jsou v některých případech riskantním řešením, zvláště pokud se jedná o půjčky na telefon, dovolenou či dárky. Přitom v dnešním světě velké eshopy a obchody lákají na odložené platby. Může se stát, že jednu splátku nestihnete a už se to začne střádat, až to vyvrcholí exekucí. Váš majetek je společně s účtem pozastaven a vy přesto potřebujete půjčku. Lze s tím vůbec něco dělat?

Pokud máte exekuci a zároveň máte čím ručit, tak můžete zkusit naše krátkodobé úvěry i dlouhodobé půjčky. I když vám například půjčku neudělíme, tak vám poradíme, jak postupovat ve vaší situaci dál. V případě, že máte půjček více, tak je dobré uvažovat o konsolidaci, kdy získáte ve svých splátkách přehled a také ušetříte.

Proč může být půjčka v exekuci nebezpečná

Máte-li exekuci, asi úplně nesplácíte, jak máte. I když se člověk do takové situace může dostat poměrně jednoduše, je důležité uvědomit si, že další půjčka je něco, co vám ze zamotaného kolotoče určitě nepomůže ven. Když řeknete poskytovateli půjček, že máte exekuci, určitě nebudete působit důvěryhodně a ten, kdo vám bude chtít i přes to půjčit, na vás chce vydělat. Je třeba zjistit, zda se nejedná o lichváře a jestli je bezpečné půjčit si. Jak na to? Nebankovní instituci si ověřte recenzemi předchozích uživatelů a důkladně ji prozkoumejte, mohou se objevovat i falešná hodnocení.

Jedno nebezpečí pro lidi v exekuci v další půjčce tkví v několika nevýhodách, a to:

  • vysoké úroky,
  • splatnost půjčky do maximálně 30 dní,
  • vysoké sankce v případě nesplacení,
  • ručení majetkem jiné osoby.

Nejen, že se vaše dluhy mohou ještě navýšit, ale do problémů můžete dostat i někoho jiného v případě, že vám poskytne ručení svým majetkem, což ovšem udělá málokdo. Musíte si být jistí, že půjčku zvládnete rychle splatit – například seženete rychlý výdělek na ruku. Protože vám byl zastaven účet a jakoukoliv částku, která by vám přišla, by exekutor zabavil, je třeba shánět peníze v hotovosti. Stejně tak totiž získáte i půjčku v exekuci.

Jak získat půjčku v exekuci

Možná budete udiveni, ale je to tak – půjčku lze získat i v exekuci. Žádná banka vám ji ale neposkytne, jelikož prochází registr dlužníků a nedovolí si dát peníze někomu, kdo nesplácí své dluhy. Ani solidní nebankovní společnost vám nevyhoví, protože je to pro ně příliš velké riziko. Chcete-li získat půjčku v exekuci, pak to bude jedině online a na ruku. Kde hledat?

Online půjčky

Na internetu dnes najdete vše, včetně půjček na pár kliknutí. Nemusíte nikam chodit, pouze najdete nebankovní společnost, která nabízí úvěr i lidem s exekucí. Počítejte s vysokým úrokem a RPSN, možná i celkově nevýhodnou půjčkou, nicméně můžete být rádi, že vůbec nějakou můžete využít. Nelze si půjčit více než několik tisíc korun a je třeba splatit je co nejdříve, jak už jsme uváděli, většinou do maximálně 30 dní. Abyste o takový úvěr mohli zažádat, někde bude potřeba pouze váš občanský průkaz a věk 18+, jinde i účet u české banky.

Soukromí věřitelé

Další způsob, jak získat peníze v exekuci je půjčit si od soukromé osoby. Zde je ale riziko, hlavně pokud nepodepíšete nějakou smlouvu. Je jasné, že u rodiny se zas tak bát nemusíte (i když i zde je možnost podvodu), ale pokud tuto půjčku podstupujete, mějte nějakou smlouvu, kterou můžete vztah mezi věřitelem a dlužníkem dokázat, kdyby se něco zvrtlo. Výhodou je, že dostanete peníze na ruku ihned, domlouváte se s jednou osobou a celkově je to tak osobnější, což může být někomu sympatičtější. Opět si daného člověka prověřte, protože on vás prověřovat nebude a nejspíš mu jde o to, aby na vás vydělal, proto hledejte skuliny.

Brigáda s okamžitou výplatou

Nejlepší a nejbezpečnější metodou, jak získat peníze není půjčit si, ale vydělat. Jde to stejně tak jako úvěr – rychle a na ruku. Za jeden den si můžete vydělat okolo tisícovky, a nikomu nejste nic dlužni. V případě, že už máte sjednanou půjčku, toto je řešení, jak ji co nejdříve splatit.

Jak předejít exekuci

Abyste si nemuseli půjčovat od nebankovních institucí či soukromníků s vysokým úrokem, ideální je vyhnout se exekuci. Pokud si opravdu potřebujete vzít úvěr, spočítejte si, jestli na něj vůbec máte. Dokážete ho splatit do požadované doby i v případě, že vám třeba jeden měsíc vypadnou příjmy? Je dobré myslet dopředu a mít nějakou rezervu, nikdy nevíte, co se může stát. Svá rozhodnutí důkladně promyslete, nechce si je projít hlavou a poraďte se s okolím, třeba vám nabídnou lepší způsob řešení.