Finemoney
606 075 705606 075 705

Dvanáctero bezpečné půjčky

Nebankovní úvěr bez starostí

Hodily by se vám finanční injekce do podnikání nebo peníze na nové auto či rekonstrukci? Nebankovní úvěr pro vás může být správná volba. Poradíme vám, jaké parametry při výběru půjčky sledovat.

01

Zvažte, jestli je půjčka nutná

Každá půjčka představuje závazek, o kterém byste se neměli rozhodovat na základě emocí, ale podle rozumu. Proto zvažte své finanční možnosti a dobře si rozmyslete, zda je pro vás nebankovní úvěr skutečně nezbytný.

Více informací
02

Neutrácejte za zbytečnosti

Vzít si půjčku na dovolenou a pak ji splácet další dva roky není příliš rozumné. Úvěr dává smysl pouze ve chvíli, kdy peníze investujete do věci, která vám bude sloužit dlouhou dobu, ne jen týdny nebo měsíce.

Více informací
03

Tvořte si rezervu

Lidé, kteří žijí od výplaty k výplatě, nejsou ideálními kandidáty na žádost o nebankovní úvěr. Proto si průběžně odkládejte peníze stranou, abyste měli finanční rezervu pro případ, že vás postihne nečekaný výpadek příjmů.

Více informací
04

Mějte přehled o svých financích

Zaznamenávejte si své příjmy a výdaje, abyste měli přehled o tom, za co vlastně utrácíte. Pokud se vám daří každý měsíc určitou částku ušetřit, je to dobrý předpoklad pro žádost o půjčku.

Více informací
05

Prověřte si poskytovatele půjčky

Narazili jste na výhodnou nebankovní půjčku? Porovnejte ji s dalšími úvěry na trhu a proklepněte si také jejího poskytovatele. Možná se ukáže, že vše není tak ideální, jak se na první pohled zdálo.

Více informací
06

Neberte to první

Dostala se vám pod ruku nápadně výhodná půjčka? Vaše kontrolky by se měly rozsvítit! Nechte si poradit, o jakou půjčku se jedná, a zjistěte si reference.

Více informací
07

Pátrejte po RPSN

U každého úvěru se setkáte s určitým navýšením, které může být různě vysoké. Kromě úrokové sazby si hlídejte především RPSN (roční procentní sazba nákladů). Právě tento údaj vám prozradí, kolik vás půjčka celkově bude stát.

Více informací
08

Smlouvě musíte rozumět

Pokud ve smlouvě narazíte na cizí termíny nebo složité formulace, kterým nerozumíte, raději si vezměte čas navíc, abyste si ji mohli v klidu prostudovat. Nikdy nepodepisujte dokument, který pro vás není srozumitelný.

Více informací
09

Pozor na malá písmenka

Jsou drobné, ale přitom často obsahují zásadní informace – ano, řeč je o poznámkách pod čarou. Při čtení smlouvy je nikdy nevynechávejte. Jedině tak budete vědět, že vás v průběhu splácení půjčky nic nezaskočí.

Více informací
10

Vždy jednejte na rovinu

Chcete bezpečnou půjčku? Buďte upřímní. Sami k sobě i k věřiteli. V případě, že si berete půjčku u společnosti, která neprověřuje registry, raději přiznejte, jak na tom skutečně jste.

Více informací
11

Potíže se splátkami řešte ihned

Když budete dělat, že dluhy neexistují, budou dále růst. Pokud své závazky nezvládáte splácet, kontaktujte poskytovatele úvěru a dohodněte se s ním na náhradním řešení. Férový věřitel se bude snažit vám vyjít vstříc.

Více informací
12

Nevytloukejte půjčku půjčkou

Půjčka na půjčku vás může dostat do bludného kruhu, ze kterého nebudete moci ven. Pokud nastane situace, kdy nebudete moci úvěr pokrýt, domluvte se přímo s věřitelem, jak situaci řešit.

Více informací
Zobrazit více

U nás dvanáctero u nebankovních
půjček platí

Máte nabídku od konkurence?

Kontaktujte nás a my nabídku dorovnáme nebo nabídneme podmínky ještě výhodnější.

Nevíte, kde začít? Koukněte na našeho

Průvodce rychlou půjčkou