Finemoney ...tam, kde slovo platí
Po - Pá do 17 hodin
800 555 800 800 555 800
I v této těžkédobě jsme tupro vás
ZASTIHNETE NÁS VŽDY OD Po – Čt v čase od 9:00 – 16:00 hod.
Pro nové klienty jsme k zastižení na bezplatné lince 800 555 800800 555 800, nebo 222 323 981 222 323 981, případně na emailu: info@finemoney.cz
Veškeré dotazy a požadavky stávajících klientů jsou řešeny v tuto chvíli výhradně přes email: info@finemoney.cz
Děkujeme za pochopení a všem našim stávajícím i novým klientům přejeme pevné zdraví a dobrou náladu.

Dvanáctero bezpečné
půjčky

Fajnmaník radí, jak si vybrat bezpečný úvěr.

Sníte-li o novém vybavení do domácnosti, exotické dovolené nebo o pořízení auta, jistě vás už napadlo, že nejjednodušší bude vzít si okamžitě úvěr. S půjčkou se ale nese zodpovědnost, které si musíte být vědomi, aby vaše splácení probíhalo hladce a nestalo se pro vás přítěží. Čtěte našich 12 pravidel pro bezpečnou půjčku bez starostí.

01

Zvažte nutnost půjčky

Existují dlouhodobé touhy a okamžité touhy. Pořádně si promyslete, jestli danou věc skutečně v tento moment potřebujete. Musíte si být jisti, že vás neovládly emoce, ale rozum.

Více informací
02

Nepřeplácejte

Brát si na 2týdenní dovolenou půjčku, kterou budete splácet dva roky, je hloupost. Raději si předem promyslete, jakou životnost vaše půjčka bude mít.

Více informací
03

Mějte rezervu

Dlužník přežívající od výplaty k výplatě se brzy dostane do problému. Snažte se mít po ruce finanční polštář, který vám poskytne jistotu, že všechny složenky zvládnete zaplatit.

Více informací
04

Veďte si evidenci o své finanční situaci

Přesný přehled o své finanční situaci získáte tak, když si budete jeden měsíc v kuse psát pravidelné výdaje a příjmy. Z výsledku pak dokážete odhadnout, zda si půjčku můžete dovolit.

Více informací
05

Vybírejte obezřetně

Pozor na nebankovní společnosti, které půjčí úplně každému. Takový věřitel si říká o malér a vy nechcete spolupracovat s někým, kdo je v průšvihu. Správný partner vás podrží a nestáhne vás ke dnu.

Více informací
06

Neberte to první

Dostala se vám pod ruku nápadně výhodná půjčka? Vaše kontrolky by se měly rozsvítit! Nechte si poradit, o jakou půjčku se jedná, a zjistěte si reference.

Více informací
07

Pozor na písmenka pod čarou

Jsou maličká, a pokud nemáte po ruce brýle, snadno je přehlédnete – poznámky pod čarou! Nenechte se natlačit do okamžitého podpisu smlouvy a vše důkladně prověřte.

Více informací
08

Kolik vás to celé bude stát

U každé půjčky se setkáte s určitým navýšením. Hlídejte si proto vždy hodnotu RPSN, která značí, o kolik procent navíc zaplatíte.

Více informací
09

Smlouvě musíte sami rozumět

Když narazíte ve smlouvě na formulace, které nedokážete sami vysvětlit, vezměte si raději čas na rozmyšlenou a nastudování termínů. Nikdy nepodepisujte nic, čemu nerozumíte.

Více informací
10

Říkejte pravdu

Chcete bezpečnou půjčku? Buďte upřímní. Sami k sobě i k věřiteli. V případě, že si berete půjčku u společnosti, která neprověřuje registry, raději přiznejte, jak na tom skutečně jste.

Více informací
11

Problém se splácením řešte okamžitě

Zatajováním si přiděláváte akorát problémy. Hrajte čistou hru, a pokud nejste momentálně schopni splácet, férová společnost vám nabídne racionální řešení. Vždycky existuje cesta ven a vy uvidíte, že se vám uleví.

Více informací
12

Nepůjčujte si na půjčku

Půjčka na půjčku vás může dostat do bludného kruhu, ze kterého nebudete moci ven. Pokud nastane situace, kdy nebudete moci úvěr pokrýt, domluvte se přímo s věřitelem, jak situaci řešit.

Více informací
Zobrazit více

U nás dvanáctero u nebankovních
půjček platí

Máte nabídku od konkurence?

Kontaktujte nás a my nabídku dorovnáme nebo nabídneme podmínky ještě výhodnější.

Nevíte, kde začít? Koukněte na našeho

Průvodce rychlou půjčkou