Finemoney
606 075 705606 075 705

Jak fungují v ČR půjčky pro cizince?

Půjčky vládnou světem a na území České republiky si nemusí půjčovat pouze čeští občané. Cizinci sice musí projít složitějším procesem, nicméně si mohou půjčit až 2,5 milionu korun. Jaké jsou podmínky?

Které instituce půjčku cizincům nabízejí

Cizinci si v ČR mohou půjčit jak od bankovních, tak nebankovních společností, které se svými podmínkami trochu liší. Mezi banky, od kterých si lze půjčit, patří:

  • Air bank
  • Komerční banka
  • MONETA Money Bank

Pro úvěr od těchto společností je třeba doložit doklad o trvalém pobytu v Čechách, 2 doklady totožnosti (cestovní pas, řidičský průkaz či ID kartu), potvrzení o výši příjmu od zaměstnavatele nebo daňové přiznání u OSVČ. Výše částky se také liší, přičemž nejvíce nabízí Komerční banka. Nejmenší úrokovou sazbu má zase MONETA Money Bank, tudíž záleží na vašich preferencích. Půjčku můžete sjednat jak online, tak osobně a její účely jsou pouze na vás – je stejná jako osobní půjčka, kterou lze použít na cokoliv.
Kromě bank úvěry nabízejí i nebankovní společnosti, které nemají tak přísné podmínky. K jejich získání potřebujete mít trvalý pobyt na území České republiky, věk nad 18 let, doložit doklad totožnosti, potvrzení o pravidelném příjmu, poskytnout náhled do registru, vlastnit bankovní účet. Můžete zažádat u:

  • Finemoney
  • Zonky
  • Zaplo
  • Kamali
  • Cofidis
  • Provident

Podmínky se u každé společnosti trochu liší, ale důležité je, že lze půjčku sjednat rychle a online. Dejte si ovšem pozor na lichváře a půjčujte si pouze od ověřených společností. V některých případech lze dostat i peníze na ruku, jinde pouze na účet. Více jak milion si nepůjčíte, ale je to lepší volba pro ty, kteří nechtějí mít starosti s papírováním.

Jak na půjčku v ČR pro cizince

Máte-li vybráno, jakou formou si chcete půjčit, pak byste měli vědět, že spíše vám bude úvěr poskytnut, pokud budete mít české občanství či trvalý pobyt na českém území. Cizinci s přechodným pobytem spíše neuspějí, nebo budou muset mít spoludlužníka, který je na rozdíl od nich občanem České republiky nebo zde trvale pobývá. Chce-li si cizinec vzít úvěr s delší dobou splatnosti, musí být jeho pobyt delší než doba splácení. Nejčastěji tento typ půjček využívají Slováci či lidé žijící v EU, za rizikové jsou považováni obyvatelé zemí mimo Evropskou unii.
Abyste i vy úvěr získali, stačí zajít na pobočku nebo sjednat požadavek online, doložit veškeré požadované dokumenty a čekat na schválení. Počítejte s tím, že si vás banky i nebanky prověří a ujistí se, že jste schopni splácet. Svou schopnost splácet si někde můžete dokonce i pojistit a v případě nouze vám pomůže pojišťovna, která buďto přispěje nebo částku úplně uhradí.

Čtěte podmínky

Než na jakoukoliv půjčku kývnete, pořádně si přečtěte podmínky. Čemukoliv nebudete rozumět, raději se dvakrát zeptejte, než-li byste museli čelit následkům, o kterých jste neměli ani tušení. Někdy stačí málo na velký průšvih. Vždy čtěte smlouvy, abyste věděli, k čemu se zavazujete. A jestliže se jako cizinci moc neorientujete na tržišti bank, pak věřte jen těm nejznámějším, které jsou ověřené.