Finemoney
606 075 705606 075 705

Je možná půjčka pro podnikatele bez daňového přiznání a registru?

Úvěr nebo půjčka pro podnikatele je jednou z možností financování nového projektu i rozvoje stávajícího podnikání. Lze ale získat výhodný podnikatelský úvěr, když nemáte k dispozici daňové přiznání nebo nemůžete doložit výpis z registru? V dnešním článku zjistíte své možnosti.

Podnikatelský úvěr: Na co lze využít

Podnikatelské úvěry využívají živnostníci, malé, střední i velké firmy. Existuje mnoho typů, krátkodobých úvěrů i dlouhodobých půjček. Na co jsou nejčastěji využívané?

 • Začátek i rozvoj podnikání
 • Nákup nového vybavení
 • Překlenutí finanční krize
 • Konsolidace půjček
 • Finanční rezerva
 • Další výdaje

Banky pro živnostníky připravují speciální nabídky, ale zároveň na ně kladou vysoké nároky. Při žádosti o bankovní podnikatelský úvěr je třeba počítat s dlouhým jednáním, nutností doložení mnoha dokumentů (například daňového přiznání nebo podnikatelského plánu) a splnění řady dalších podmínek.

Problém často nastává zejména při rozjezdu riskantního podnikání, po neúspěšném roce nebo v případě zadlužení u finančního úřadu či zdravotní pojišťovny. Úředníci v bankách se obvykle drží tabulek a není prostor na dlouhé vysvětlování z vaší strany.

Tzv. půjčka na IČO je ale poskytována také nebankovními institucemi jako je Finemoney. Oproti klasickým bankám vás čeká osobní přístup, rychlé vyřízení, možnost předčasného splácení i využití peněz podle aktuální potřeby.

Půjčka bez příjmu

Chcete si půjčit peníze do začátku podnikání a máte dosud zkušenost pouze s klasickým spotřebitelským úvěrem? Je důležité vědět, že podnikatelské půjčky upravuje Obchodní zákoník a mají proto jiná pravidla.

Oproti spotřebitelskému úvěru například není zákonná povinnost doložení příjmů. Získat půjčku bez doložení daňového přiznání tak proto nemusí být problém. Nenechte se odradit zamítnutím půjčky od banky, každý poskytovatel má jinak nastavené podmínky.

Půjčka bez registru

Úvěr pro podnikatele tedy můžeme poskytnout bez doložení příjmů. Jak je to ale se záznamy v registru dlužníků a platební historií? Každou žádost vyhodnocujeme individuálně a uděláme vše pro to, abychom našli ideální řešení. Záznamy v registru pro nás nejsou důvodem k zamítnutí půjčky.

Bezúročné půjčky pro začínající podnikatele

Zajímavou možností může být také bezúročná půjčka pro začínající podnikatele. Taková půjčka na podnikání je obvykle poskytována krajem či jinou organizací, která má ve svém zájmu rozvoj podnikání na určitém území nebo v konkrétním oboru.

O tento typ půjčky je samozřejmě velký zájem a není jednoduché ji získat. Je třeba splňovat mnoho specifických pravidel a vyniknout mezi zájemci. Rozhodně se ale vyplatí zjistit vaše možnosti. Ještě lepší může být dotace pro začínající podnikatele, jelikož žadatel o dotaci nemusí následně splácet, ale peníze zjednodušeně dostane. Aby to nebylo tak jednoduché, tak povětšinou jsou dotace pevně svázány pravidly a není jednoduché na ně dosáhnout.

Navíc, pokud je podnikání předčasně ukončeno, tak musí žadatel dotace peníze vrátit. U každé dotace je jasně dáno, jak dlouho musí podnikání fungovat, aby se dotace nemusela vracet.

Nebankovní půjčka pro podnikatele

Nezáleží, zda potřebujete menší obnos peněz na pokrytí momentálních výdajů, velkou půjčku na rozvoj nebo se chcete zbavit nepřehlednosti v půjčkách od mnoha poskytovatelů. Firmám i živnostníkům nabízíme krátkodobé i dlouhodobé nebankovní úvěry i konsolidaci stávajících podnikatelských úvěrů.

Výhody nebankovního podnikatelského úvěru

 • Financování podnikání i osobních potřeb
 • Bez dokládání platební historie
 • Výše půjčky i splátek na míru
 • Rychlé sjednání online
 • Individuální přístup

Pokud vás tlačí čas, využijte naši kalkulačku. Získáte nezávaznou kalkulaci podnikatelského úvěru i krátkodobé půjčky pro OSVČ ihned. Sjednejte si úvěr online nebo nás kontaktujte pro individuální nabídku.

Přečtěte si také o konsolidaci mikropůjček pro dlužníky.