Finemoney
606 075 705606 075 705

Je možná půjčka pro OSVČ bez daňového přiznání?

Zejména v začátcích podnikání jsou peníze více než potřeba. Ne každý má našetřeno na zakoupení či pronajmutí budovy, nákup materiálu či placení výplat. Problémem ale je, že u většiny úvěrů musíte předložit minimálně daňové přiznání, aby vám byla půjčka schválena. Pro vás je ale tento krok momentálně nemožný. Dá se s tím něco dělat? Existuje půjčka pro OSVČ bez daňového přiznání?

Které banky i nebanky nabízejí půjčku bez daňového přiznání

Půjčka bez daňového přiznání samozřejmě existuje a je určena všem začínajícím podnikatelům, kteří potřebují podporu. Nemůžete-li doložit daňové přiznání, bude třeba znát přibližný příjem, díky kterému banka posoudí, zda vám úvěr poskytnout. Některé nebankovní společnosti zase vyžadují doložení příjmů, v jejich případě se ale často nejedná přímo o půjčku pro OSVČ, ale o úvěr bez sdělení záměru. Mohou ho tak využít i lidé bez podnikání.
Chcete-li přesný seznam bank i nebankovních společností, které poskytují úvěr pro OSVČ bez daňového přiznání, jedná se o:

  • MONETA Money Bank,
  • Galfin,
  • Acema,
  • Zoxo.

Jak vidíte, tento typ úvěru není tak rozšířený a MONETA je jedinou bankou, která vám půjčí bez předložení daňového přiznání i finančních výkazů. Jak funguje proces takové půjčky?

Jak funguje půjčka pro OSVČ bez daňového přiznání

Abyste takovou půjčku dostali, musíte v první řadě podnikat nejméně jeden rok (sídlo podnikání nesmí být v exekuci). Jak už jsme si řekli, někde je třeba dodat výši financí pomocí výkazů, jinde stačí pouhý odhad. Dodáte doklady, telefon a navolíte výši úvěru a dobu splácení. U MONETA Money Bank si lze půjčit až 500 000,- Kč bez udání záměru. Kde je háček? Vysoká úroková sazba! A když říkáme vysoká, tak opravdu vysoká – konkrétně 8,80 %. U ostatních společností to může být méně, ale také výše – záleží, kde se budete poohlížet.
U nebankovních společností si můžete půjčit v mnoha ohledech výhodněji, protože půjčují bez účelově, tudíž na cokoliv. Po doložení příjmů získáte výhodnější úrokovou sazbu, nemusíte přikládat daňové přiznání ani mít živnostenský list 12 měsíců. Dejte si proto dobrý pozor a propočítejte si, zda si půjčku vůbec můžete dovolit. V začátcích podnikání bývá výše výdělku nejistá a často je jako na horské dráze. Rozmyslete si, jestli se vám nevyplatí ještě chvíli počkat a peníze si sami našetřit.

Daňové přiznání ve větším měřítku ukazuje, jak si daná osoba vede se svými financemi. Někteří lidé pravidelně investují a někteří se topí v půjčkách v pracovním i osobním životě. Pravidelné pasivní investování je dobrým signálem pro společnosti poskytující půjčky.

Na co si dát pozor

Než si nějaké peníze na vaše podnikání půjčíte, informujte se o tom, zda je společnost ověřená a má pozitivní recenze. Nezapleťte se s podvodníky a vždy čtěte smlouvy, klidně raději dvakrát. Pokud hledáte krátkodobý úvěr nebo podnikatelský úvěr, který sjednáte rychle a online, pak se můžete podívat i na naše produkty.