Finemoney
606 075 705606 075 705

Konsolidace půjček pro dlužníky

Konsolidace půjček je pro dlužníky povětšinou tím nejlepším řešením skýtajícím mnoho výhod. Konsolidace znamená, že jsou všechny dosavadní půjčky (dluhy) sloučeny do jednoho úvěru u jedné banky nebo nebankovní společnosti. Dlužník získá ve svých půjčkách dokonalý přehled a navíc ušetří i peníze za poplatky. Dobře si také před konsolidací prověřte všechny podmínky. Nejen RPSN, ale také například možnost předčasného splacení.

Jak funguje konsolidace půjček pro dlužníky?

Konsolidace půjček pro dlužníky se doporučuje již u dvou půjček, které může dlužník sloučit. Při konsolidaci půjček velmi záleží na záznamu v registru dlužníků. V případě, že dlužník pozdě splácí, je pravidelně v prodlení a má negativní historii splácení půjček, tak dlužníkovi banka či nebankovní společnost nejspíše nenabídne dobrou úrokovou sazbu.

Při konsolidaci se splácí všechny dosavadní bankovní i nebankovní půjčky. Poplatky za předčasné splacení si banky i nebankovní společnosti také často stáhnou, což je dalším nákladem konsolidace. Velkou výhodou je, že konsolidaci za vás řeší jeden bankovní či nebankovní subjekt a řeší vše potřebné. Poplatky za předčasné splacení mohou dosáhnout v ČR pouze maximálně 1 % a jsou regulovány zákonem.

Lze konsolidovat vše?

Když se dlužník rozhodne své půjčky konsolidovat, tak je velmi důležité vybrat si správnou banku či nebankovní společnost. Některé banky se zdráhají konsolidovat různé mikropůjčky, spotřebitelské úvěry, leasingy, půjčky se zástavou nemovitosti či bez registru. Právě konsolidace mikropůjček je často obtížná a drahá. Půjčka pro dlužníka je možná jen do určitého okamžiku. To samé platí při konsolidaci úvěru. Pokud má na sobě dlužník příliš mnoho půjček a nezvládá splácet, tak se ke konsolidaci banka neuchýlí a stejně tak nebankovní společnost. Konsolidace půjček se záznamem v registru je ale určitě možná.

Počet konsolidovaných půjček není často limitován, ovšem je limitní cena. Maximální dlužná částka konsolidace se pohybuje od 500 000 Kč až do 1 000 000 Kč. Větší částky mohou samozřejmě konsolidovat živnostníci a OSVČ s podnikatelskými úvěry.

Konsolidace je skvělým nástrojem, který zjednoduší správu financí a usnadní život. Konsolidace také často bývá poslední záchranou brzdou před dluhovou spirálou. Pokud vás konsolidace pro dlužníky zaujala a myslíte si, že by mohla pomoci vaší současné situaci, tak určitě zkuste poptat také naší konsolidaci úvěrů.