Finemoney
606 075 705606 075 705

8 tipů: V čem začít podnikat?

8 tipů v čem začít podnikat
Odejít ze svého stálého zaměstnání a začít podnikat láká podle průzkumů čím dál více lidí. Média nás denně zásobují příběhy úspěšných podnikatelů, kteří vydělávají násobně více peněz než klasický zaměstnanec a navíc to vypadá, že je to i baví.
Jste i vy jedním z těch, kteří touží po svobodě a seberealizaci, které vlastní podnikání přináší? Připravili jsme si pro vás pár tipů na to, v čem začít v dnešní době podnikat.

V čem začít podnikat?

Začátky podnikání většinou nebývají úplně jednoduché. Nejdůležitější bude vymyslet, v jaké oblasti chcete začít podnikat. Spousta lidí sní o vlastním podnikání a nezávislosti, ale když přijde řeč na konkrétní obor, tak neví, v čem by vlastně našli uplatnění.
Zkuste se tedy zamyslet nad tím:

  • Co vás baví
  • V čem jste dobří
  • Co můžete lidem nabídnout
  • Co na trhu podle vás chybí

Pokud stále nemůžete na nic přijít, přinášíme vám pár tipů, v čem se dnes vyplatí podnikat.

Zařiďte si stavebniny

Pokud alespoň trochu rozumíte tomuto oboru, založte si stavebniny. Dnes se pořád něco staví, ať už žijete na vesnici nebo ve městě. Nabídněte suroviny za výhodnější cenu, přidejte nějaký benefit, který konkurence nenabízí a zakázky se jen pohrnou.

Prodávejte své domácí výrobky

Máte zajímavý koníček a vaše výrobky už nemáte kam dávat? Zkuste je začít prodávat. Na internetu najdete spoustu webů, které vám s prodejem pomohou. Můžete si také založit vlastní webovou stránku nebo účet na sociálních sítích a prodávejte jejich prostřednictvím nebo navštivte místní trh či jarmark a potkejte se s vašimi zákazníky tváří v tvář. Pokud nevíte co vyrábět, zkuste se podívat na internet a zjistit po čem je u lidí poptávka.

Pečujte o seniory

Mnoho lidí dnes nemá dostatek času starat se o své rodiče a prarodiče, a proto je umisťují do domovů pro seniory. Tyto služby mají budoucnost, jelikož naše populace stárne. Navíc sehnat slušné místo s volnou kapacitou a kvalitní péčí není vůbec jednoduché. Počáteční investice se vám v tomto případě určitě vyplatí.

Franšíza

Pokud vám chybí dobrý nápad a stále nevíte v čem podnikat, můžete využít tzv. franšízu. V ČR si pod franšízou asi nejčastěji vybavíte řetězce rychlého občerstvení.
Výhoda tohoto druhu podnikání je, že už nemusíte vymýšlet koncept podnikání a navíc máte menší riziko ztrát. Na druhou stranu ztrácíte na svobodě a seberealizaci, jelikož se vždy budete muset podřídit franšízorovi, který vlastní ochrannou známku.

Jak začít podnikat bez peněz?

Chcete začít podnikat, ale chybí vám kapitál? Nezoufejte! Zažádejte si o podnikatelskou půjčku.

Organizovanost je v podnikání základ úspěchu. Činností jako plánování a měření času, které jednotlivé aktivity zaberou, řízení projektů a cash flow nebo fakturace, je v podnikání mnoho. Vyhněte se začátečnickým chybám a zorganizujte své podnikání pečlivě hned od začátku. Caflou je all-in-one manažerský systém, s jehož pomocí zvýšíte výkon své firmy, ušetříte spoustu času i financí.

Úvěr můžete získat od bankovní či nebankovní instituce. U banky počítejte s tím, že bude prověřovat vaši bonitu a nejspíš vás také čeká spousta papírování. Nebankovní půjčka pro podnikatele bude pravděpodobně tou rychlejší a jistější variantou, jelikož na začátku podnikání nemáte většinou příliš čím ručit ani nemáte daňové přiznání z let minulých.
Podnikatelský úvěr může mnoho lidí vyděsit, ale pokud svému snu a podnikatelskému záměru věříte, tak je půjčka tím správným krokem. Vždyť téměř všichni velcí podnikatelé začínali s úvěrem. Je totiž velmi těžké rozjet podnikání bez financí, takže půjčka na rozjezd podnikání dává smysl.

Online podnikání

Online podnikání může na první pohled vypadat, jako ta jednodušší varianta. Ušetříte na vstupních nákladech, můžete pracovat odkudkoliv a jednoduchou webovou stránku si dnes zvládne založit každý. Pokud se chcete více zorientovat v tématu online vydělávání a podnikání, tak si můžete přečíst tento článek o nápadech na vydělávání na internetu.
Na druhou stranu pro vás může být těžké oddělit práci a osobní život a budete také pravděpodobně čelit docela přehlcenému trhu. Zde je pár tipů, kde můžete najít uplatnění v online podnikání.

Založte si eshop

Eshop je asi první variantou, která každého napadne ve spojení s online podnikáním. Česká republika je královstvím malých eshopů. Máme jich zde na obyvatele více než kdekoliv jinde. Ideální je začít v sortimentu, kde máte třeba jen 5 produktů s potenciálem prodeje. Můžete přeprodávat zahraniční výrobky nebo lépe – vyrábět nějaké vlastní. To je ovšem opět náročnější.

Založte si vlastní blog

Baví vás psát a gramatika vám nedělá problém? Založte si vlastní blog a piště například o svém životním stylu, cestování nebo o čemkoliv jiném. Ze začátku vám to dá hodně práce, ale pokud vytrváte, přinese to své ovoce.

Vydělejte na svých fotografiích

Pokud jste talentovaný fotograf, zkuste nafotit, co vidíte kolem sebe a prodejte fotky fotobankám. Můžete fotit lidi, jídlo nebo památky. Počítejte ale s tím, že nahrát pár fotek nestačí. Pokud chcete mít zajímavý pasivní příjem, platí, že čím více, tím lépe. Mimo to, můžete samozřejmě fotit společenské události, krajinky nebo cokoliv jiného, co vás baví.

Obchodujte s kryptoměnami

V posledních letech zažívají kryptoměny doslova mediální boom. Kryptoměny jsou digitální peníze, z nichž nejznámější je pravděpodobně bitcoin. Kryptoměny můžete nakupovat a posléze se ziskem prodat. Pokud porozumíte dynamice trhu a jednotlivým kryptoměnám, vyděláte si pravděpodobně hezké peníze.

Hrajte online hry

Že vám to nepřijde jako práce? Dnes máte hned několik možností, jak si vydělat peníze hraním online her. Můžete se například připojit k E-sportovnímu týmu, streamovat to, jak hrajete klasické hry nebo můžete online hry testovat.
Jak vidíte, možností je opravdu velké množství. Stačí si jen vybrat a pustit se do práce.