Finemoney
606 075 705606 075 705

Půjčka na rozjezd podnikání

Pokud máte vlastní podnikatelský záměr a chcete rozjet podnikání, tak můžete narazit na jednu podstatnou brzdu. Tou jsou finanční prostředky. Jednou z variant je zatáhnout do vašeho projektu investora, který za své finance obdrží podíl ve firmě, úrok nebo další možná plnění jako je půjčka od investorů do startupů. Mnoho prozíravých podnikatelů, ale již v začátcích tuší, že tato varianta nemusí být úplně nejlepší. Po úspěšném rozjezdu se může zdát podíl ve firmě velmi drahou zkušeností. Další variantou je požádat známé. Vždy ale záleží, jaká varianta je vám komfortní. Můžete také sáhnout po investičním úvěru. Co je ale nejčastější variantou financování? Jak získat peníze na rozjezd podnikání?

Jak získat půjčku na rozjezd podnikání?

Ideální je částečně financovat z vlastních zdrojů. U podnikání se také bavíme o různých formách. V případě, že chcete podnikat jako OSVČ (zvolit půjčku na IČO), tak je lepší, když si berete půjčku co možná nejnižší a maximálně využijete všechny přebytečné vlastní zdroje. Na druhé straně u s. r. o. může být půjčka tak velká, jak banka či nebankovní společnost dovolí.

Banky často deklarují, že rádi pomohou podnikatelům v jejich začátcích po krátkém dotazníku a posouzení podnikatelského záměru. Banka ale vždy potřebuje vidět, že máte čím ručit.

Vyřízení půjčky pro začínající podnikatele zpravidla trvá delší dobu než klasický spotřebitelský úvěr.

Nejčastější způsoby půjček do rozjezdu podnikání?

Jak dle financují své podnikání nejčastěji podnikatelé v České republice?

  1. Klasický podnikatelský úvěr – podívejte se na náš krátkodobou půjčku pro podnikatele nebo na dlouhodobý podnikatelský úvěr.
  2. Půjčka od známých, rodiny a kamarádů – v našich končinách stále velmi oblíbená varianta financování podnikání.
  3. Podnikání se společníkem nebo investorem – přizvání společníků se může zdát v úvodu podnikání výhodné, ale po rozběhnutí může být poměrně nevýhodné.
  4. Crowfunding a investoři do startupů – poslední varianta je nejméně častá.