Finemoney
606 075 705606 075 705

Co je nezajištěný úvěr pro podnikatele?

Podnikatelé, kteří teprve rozjíždějí své podnikání a ještě nic moc nevydělávají, na půjčky dosáhnou jen těžko. Proč? Nemohou doložit daňové přiznání ani ručit majetkem, jelikož ve většině případů žádný nemají. Banky nad nimi tak akorát ohrnou nos a úvěr jim nepovolí. Na začátku je ale peněz potřeba, proto existuje řešení, aniž byste museli mít nějakou podnikatelskou historii, a to nezajištěný úvěr. Využít ho mohou ale i podnikatelé, kteří podnikají už nějakou dobu, jen nemohou ničím ručit.

Co je nezajištěný úvěr?

Nezajištěný úvěr je druh půjčky, která je speciálně vytvořena pro podnikatele, kteří často na trhu nepůsobí ani rok, a proto nemohou svou bonitu (schopnost splácet) doložit daňovým přiznáním s veškerými příjmy a výdaji. Při sjednání takové půjčky ho tudíž nebudete potřebovat. Nezajištěný znamená bez protihodnoty, jako je například ručení nemovitostí či autem. Díky tomuto faktu se úvěr pohybuje v menších částkách, protože se nejedná o klasickou půjčku. I tak je ale pro banku důležité, abyste byli vzornými plátci. Jak to zajistí? Získá výpis z vašeho konta nebo jí sdělíte přibližný měsíční příjem. Zaujala vás tato nabídka a chtěli byste si úvěr sjednat? Řekneme vám, kde a jak toho dosáhnete.

Kdy využít nezajištěný úvěr a jaké jsou podmínky?

Pro všechny, kteří rozjíždí business a potřebují peníze do začátku, ať už na nakoupení strojů, marketingovou kampaň nebo placení zaměstnanců, je nezajištěný úvěr skvělou volbou. Je třeba počítat s menšími částkami, na které budete mít splatnost maximálně cca 10 let (záleží na výši půjčky) s tím, že pokud budete řádně splácet, doba se automaticky prodlouží o jeden rok. Banky, které tento typ úvěru poskytují, jsou:

  • Komerční banka
  • Česká spořitelna
  • Equa Bank
  • MONETA Money Bank
  • mBank

Některé z nich nabízí sjednání a vyřízení online, u jiných si budete muset zajít na pobočku. Můžete si takto půjčit až 2,5 milionu Kč, což je slušná částka. Kromě bankovních institucí ale koukněte i na nebankovní společnosti, nejznámější je u nás Zonky. Ty nabízejí půjčku na základě toho, že popíšete svůj podnikatelský záměr a čekáte, zda někoho zaujme a peníze vám poskytne. Výhodnější je tento úvěr především kvůli tomu, že administrativy je minimum, rychle a z pohodlí domova ji vyřídíte a úroky jsou nižší než u banky.
Jestliže tedy potřebujete půjčit peníze do začátku, ale nemáte čím ručit ani nepůsobíte dlouho na trhu, není třeba se obávat, protože cesta existuje. Můžete využít služby bankovních i nebankovních institucí, zde záleží na vašich preferencích, vše má své pro i proti.

Na co si dát pozor

Než se do toho dáte, předem se ujistěte, že je váš příjem pravidelný a budete mít z čeho dluh splácet. Také se zamyslete nad částkou, kterou si půjčujete a moc to s ní nepřežeňte. O úvěr žádejte pouze u ověřených společností a podmínky si důkladně nastudujte, ani smlouvy si nezapomeňte pročíst. Pak už jen spolehlivě splácejte a získejte tak důvěru, která se vám možná ještě bude do budoucna hodit.