Finemoney
606 075 705606 075 705

3 tipy: Jak se zbavit dluhu bez insolvence

Přerostly vám dluhy přes hlavu a nevíte si s nimi rady? Potřebujete pomoc s dluhy bez insolvence? Možná vás uklidní, že rozhodně nejste ve své situaci sami a často existuje řešení. Připravili jsme pro vás tři skvělé tipy, jak se zbavit dluhů bez insolvence.

Jak vyřešit vysoké dluhy

Žijeme ve spotřební společnosti. Půjčky jsou běžnou součástí našich životů. Ať už jde o spotřebitelský úvěr, hypotéku na bydlení nebo podnikatelský úvěr. Může se ale stát, že nad svými závazky ztratíte kontrolu a dluhy vám přerostou přes hlavu.

Problém zbytečně neodkládejte, vždy existuje řešení. V každém případě je snazší jej najít dříve, než se dostanete do exekuce. Sestavte plán, jak ze začarovaného kruhu ven a užívejte si klidný život bez dluhů.

 1. Spočítejte kde a kolik dlužíte
 2. Odhadněte závažnost situace
 3. Hledejte způsob, jak dluhy splatit
 4. Splácení upřednostněte před dalšími výdaji
 5. Vyhněte se vzniku dalších dluhů, dokud splácíte
 6. Zkuste také vyhledat odbornou pomoc. Někoho, kdo vám dá odborné rady.

Tip: Ztratili jste přehled? Přečtete si našich 5 tipů, jak zjistit, kde všude dlužíte.

Jak se zbavit dluhu bez insolvence

Občas se stane, že vysoké závazky nemůžete splácet, dluhy se nasčítají a osobní bankrot se zdá jako jediné řešení. Předtím, než budete hledat pomoc s oddlužením, vyzkoušejte některý z našich tipů.

Konsolidace půjček

Hledáte profesionální pomoc s dluhy bez insolvence? Konsolidace půjček může být správnou cestou. Jednoduše řečeno jde o sloučení všech půjček do jedné. Nad dluhem je poté snazší udržet kontrolu.

Jedním z největších rizik vysokého množství půjček je, že na jednu z nich zkrátka zapomenete. Při nesplácení pak roste penále a vy se kvůli nepozornosti dostanete do finančních obtíží. U konsolidované půjčky je třeba myslet jen na jednu splátku, kterou si nastavíte podle svých potřeb.

Podívejte se na naši nabídku konsolidace úvěrů, rádi vám pomůžeme s dluhy.

Zajištění dalšího příjmu

Eliminovali jste nedůležité výdaje, a přesto vám příjmy nestačí na pokrytí základních potřeb a splátek dluhů? Pokuste se najít způsob, jak své příjmy zvýšit jednorázově nebo dokonce trvale.

 • Prodejte to, co nevyužíváte: Prodat kvůli splátce televizi, na kterou si za pár měsíců vezmete další půjčku není řešení. Možná ale máte doma věci, které již nevyužijete? Vydělat se dá na prodeji oblečení, elektrických spotřebičů, ale i pokladů z půdy. Můžete taky začít vydělávat na internetu v extra čase, který vám zbývá.
 • Prodávejte své služby online: Umíte upravovat fotky, znáte dobře cizí jazyk, zvládnete vytvořit internetovou stránku nebo spravovat sociální média? Existuje mnoho portálů, na kterých najdete přivýdělek z domova, kde si můžete i při střední kvalifikaci vydělat více peněz než v klasické práci.
 • Řekněte si o zvýšení platu: Jste v práci dobří a máte již několik let stejný plat? Za tu dobu jste jistě získali zkušenosti a změnila se i situace na trhu práce. Možná je na čase požádat zaměstnavatele o zvýšení platu.
 • Najděte si druhou práci: Mít plný úvazek, a navíc trávit víkendy na brigádě není dlouhodobě udržitelné. Dočasný přivýdělek vám ale může pomoci vyřešit akutní problémy.

Splátkový kalendář

V případě, že momentálně nemáte dostatek financí na splácení závazků, požádejte o úpravu či vytvoření splátkového kalendáře. Vždy je vše dobré řešit včas a snažit se domluvit než nechávat věci vyhnít. Jeho poskytnutí není pro věřitele povinností, při vysvětlení důvodů ale obvykle není problém najít schůdnou cestu pro obě strany.

Pro vaše věřitele je lepší, když dluh splatíte pomalu, než když jej nesplatíte vůbec. Navrhněte částku, kterou jste schopni každý měsíc bez problémů splácet. Čím vyšší částka bude, tím větší ochoty se pravděpodobně dočkáte.

Jak se vyhnout problémům v budoucnosti

Když se vám podaří zbavit se všech dluhů, případně úspěšně ukončit insolvenční řízení, je třeba zabránit opakování situace. I ve financích platí, že prevence je nejlepší lék.

 • Po splacení dluhů si vytvořte dostatečnou finanční rezervu. Ta vám pomůže například při výpadku příjmu.
 • Obezřetně vybírejte, od koho si půjčujete a půjčku si vezměte jen v případě skutečné potřeby.
 • O všech půjčkách si veďte podrobný přehled a sjednejte si pojištění schopnosti splácet.