Finemoney
606 075 705606 075 705

TOP 7: Nejlepší knihy o podnikání

Chtěli byste se vzdělávat v podnikání i nadále, jen nevíte, po jaké literatuře sáhnout? Máme pro vás 7 nejlepších knih o podnikání, které vás posunou dál. Jaké to jsou?

Proč číst knihy o podnikání

Knihy o podnikání vám podsunou nové nápady, motivaci i návod na to, jak uspět. Čtení má samo o sobě spoustu výhod, proto se určitě vyplatí jednou za čas vzít jakoukoliv knihu do ruky. Literatura o podnikání vám navíc dá tipy od lidí, kteří již úspěšní jsou. Proto pokud nemáte kolem sebe moc podnikatelů, nebo nejsou tak úspěšní, přečtěte si příběhy slavných. Mnoho z nich začínalo na úplné nule, museli prosit o to, aby se o ně někdo zajímal. Ale teď? Teď je zná celý svět. Nevzdávejte to proto jen kvůli tomu, že to nějakou dobu nevychází.

Vše chce čas. Pokud nevíte, v jakém oboru podnikat, také vám to může pomoct. Zjistíte, jak to doopravdy funguje, jakými cestami se můžete vydat, a třeba tak zjistíte, co by vám nejvíce vyhovovalo. Každé podnikání se liší, proto se vám budou hodit tipy, jak na něj. Začátky jsou těžké a vědět, že ostatní prožívali to samé, je příjemné. My pro vás nyní máme 7 nejlepších knih o podnikání, které si můžete přečíst.

7 Tipů: Nejlepší knihy o podnikání

Chcete-li si přečíst nějakou knihu, která vám pomůže s bussinesem, pomůžeme vám s výběrem. Máme tu tipy na to, jak začít s podnikáním, jak ho vylepšit, čemu se vyhnout, jak získat více peněz, ale i co se svým osobním životem, abyste tak mohli dělat to, co vás baví.

1) Na volné noze

Tipy, rady a strategie ze zkušeností českých freelancerů pro podnikatele začátečníky i držáky, kteří vedou podnik třeba deset let. Je to trochu delší čtení, ale každé slovo má velkou váhu, proto čtěte bedlivě. Bez mazání medu kolem huby se dozvíte o podnikání to, co je opravdu třeba a odnesete si cenné rady od zkušených podnikatelů.

2) Startup za pakatel

Kromě motivačních příběhů firem s profitem od milionu korun výš, které vás nakopnou k aktivitě také přináší společné rysy, které firmy měly a které je spojují. I obyčejní lidé, kteří například právě opustili zaměstnání, dokáží vybudovat silnou firmu. Jaké částky byly vloženy do businessu, kterým konkrétním chybám se vyhnout a co naopak určitě neopomenout. Kniha pro každého začínajícího podnikatele, i bez většího budgetu.
Tip: Abyste měli ve financích větší přehled, vytvořte si podnikatelský záměr.

3) Velká kniha Fuckupů

Potřebujete-li utěšit, protože se vám ve vašem businessu nedaří, pak vás Velká kniha Fuckupů určitě zahřeje u srdce. Jedná se o soubor reálných příběhů podnikatelů, které vyzdvihují, že chyby jsou přirozenou součástí procesu. Některým neúspěchům se zasmějete, u jiných vám bude do pláče. Celkově se ale poučíte a sami se takovým chybám vyhnete.

4) Důmyslné umění, jak mít všechno u pr**le

Jste fanouškem nespisovného jazyka a sem tam nějaké nadávky? Pak se vám tato kniha bude číst dobře. Jak už název napovídá, nejedná se o další motivací nabitou knihu, ale spíše o realistický pohled na svět. Když se vám v životě nedaří, asi stěží se budete usmívat a předstírat, že se nic neděje. Namísto toho je fajn si prostě přiznat, že je to tak, jak to je, a zaměřit se na to důležité. A to ostatní? To mít u pr**le. I v podnikání je totiž psychická pohoda důležitá.
Tip: Přečtěte si také o skvělých knihách o seberozvoji.

5) Tak dobří, že vás nepřehlédnou

Cal Newport, autor knihy, vyvrací myšlenku, že vášeň je vše, co potřebujete, abyste byli ve své práci nejlepší. Namísto toho nabízí několik užitečných rad, které vás vrátí zpátky na zem, jako je například to, že nejde o obor, ve kterém pracujete, ale spíše, jak ho děláte. Chcete-li mít práci, kterou budete milovat, přečtěte si jak na to.

6) Jak myslí milionáři

Peníze vládnou světem, tak proč jich nemít víc? Po přečtení této knihy získáte cenné informace o tom, jak více vydělat a své peníze si udržet. Recenze mluví samy za sebe – nejedná se jen o další rozvojovou knihu, která vám řekne to, co už dávno víte. Některým dokonce změnila život. Zkuste to i vy!
Tip: Chcete-li začít vydělávat svým bussinesem, ale nemáte peníze do začátku, vyzkoušejte půjčku na rozjezd podnikání.

7) Práce na dálku

Uvažujete-li nad prací na dálku nebo v této oblasti nejste příliš znalí, čtení této literatury pro vás bude určitě užitečné. Zaměřeno spíše na manažery či firemní zaměstnance. Pro ty, kteří už home officem žijí, to pravděpodobně nebude nic nového. Nicméně podstata knihy tkví v tom, že práce z domova je něco, co se stává standardem a do budoucna dost možná přebije i klasické kanceláře.

Jak začít podnikat

Chcete-li své know-how přesunout do praxe, pak byste měli mít především odhodlání. Podnikání není sranda, je to tvrdá práce, což je dobré si před začátkem uvědomit. Tipy na to, jak začít podnikat najdete nejen v knihách, ale také u úspěšných podnikatelů či rad na internetu. Čerpejte z co nejvíce zdrojů a nasávejte inspiraci, v dnešní době je toho spousta k sehnání rychle a snadno. Budeme držet palce!